Współpraca z FIA

FIA, czyli Międzynarodowa Federacja Aktorów, została utworzona w 1952 roku. Od tego czasu, wraz ze swoimi organizacjami członkowskimi, dumnie reprezentuje setki tysiące wykonawców w ponad sześćdziesięciu krajach na całym świecie. Wspiera działalność zarówno aktorów czy tancerzy, jak i piosenkarzy oraz artystów cyrkowych.
Federacja, do której od lat należy Związek Artystów Scen Polskich, nie tylko pochyla się nad kwestiami dotyczącymi warunków pracy artystów, ich sfery ekonomicznej i socjalnej, lecz także prowadzi szeroko zakrojone kampanie mające na celu promocję sektora kulturalnego.

Aktualności

Projekt “ŻELAZNE PIOSENKI” Teatru “Kubuś” w Kielcach

W dniach 5-9 lipca trzydzieścioro dzieci w wieku 7-10 lat z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w wakacyjnych warsztatach literackich organizowanych w ramach projektu ŻELAZNE PIOSENKI Teatru „Kubuś” w Kielcach.

Warsztaty poprowadzili: pisarka Magdalena Mrozińska, a także aktorzy: Rafał Iwański, Agata Sobota, Beata Orłowska. Przed dziećmi jeszcze warsztaty wokalne i nagranie w studio nagraniowym. We wrześniu zostanie wydana płyta z utworami, które powstaną w trakcie warsztatów.

Partnerem przy projekcie jest Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura – Interwencje 2021” Narodowego Centrum Kultury.

więcej: https://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/warsztaty-literackie-juz-za-nami?fbclid=IwAR1UC6p-6Saozy1GA8CnMwGgWJODRo6IoboWZiiIzKZyhvrT3OzAdiyQ_34

Premiera spektaklu “Ławeczka” w Klubie Aktora SPATiF

Już dziś 2.07.2021 o godz. 18.00 w działającym przy krakowskim Oddziale ZASP, Klubie Aktora SPATIF spektakl "Ławeczka" w reż. Marka Wolnego, na podstawie tekstu Aleksandra Gelmana.

występują: Sylwia Chludzińska & Marek Wolny

wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki, które będą rozdawane godzinę przed spektaklem w Klubie Aktora SPATiF (Rynek Główny 41)

ilość wejściówek ograniczona

Serdecznie zapraszamy!❤

Warsztaty wokalno-literackie w Teatrze Kubuś

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach organizuje wakacyjne warsztaty wokalno-literackie dla dzieci w wieku 7-10 lat z województwa świętokrzyskiego.

Zajęcia poprowadzą: dramaturg Magdalena Mrozińska, muzycy Wojciech i Aleksandra Lipińscy oraz aktorzy Teatru: Ewa Lubacz, Rafał Iwański, Agata Sobota, Beata Orłowska, Anna Iwasiuta, Jolanta Kęćko. Cykl warsztatów składa się z sześciu spotkań, po trzy godziny każde i kończy się nagraniem trzech autorskich piosenek w studio nagraniowym. We wrześniu zostanie wydana płyta z utworami, które powstaną w trakcie warsztatów.

Harmonogram warsztatów
5-9 lipca – warsztaty literackie
12-16 lipca – warsztaty wokalne

Dzieci będą podzielone na trzy grupy warsztatowe.
22 lipca – nagranie piosenek warsztatowych w studio

Aby zgłosić się na warsztaty należy wysłać podpisaną własnoręcznie Kartę Zgłoszeniową wraz załącznikiem (dokumenty są dostępne na stronie www.teatrkubus.pl) mailowo na adres:
karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie do 2 lipca

więcej: teatrkubus.pl

Projekt „ŻELAZNE PIOSENKI” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

KRZYŻ KAWALERSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI dla Inki Dowlasz

21 czerwca informowaliśmy Państwa o Brązowym Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" dla krakowskiej reżyserki, pedagoga i członkini ZASP, oddziału w Krakowie - Inki Dowlasz.

Następnego dnia artystka została odznaczona KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne osiągnięcia w pracy artystyczno-pedagogicznej i twórczej, za działalność społeczną.Ineczka, z serca Ci gratulujemy.

Szczegóły: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,647,wreczenie-odznaczen-panstwowych-w-belwederze.html?fbclid=IwAR1x_Ht7bXFYqbMrQrsZA2xruP3iOOeWO4KwshI5omlA5wzrdf1JUljWIiM

fot. Kancelaria Prezydenta RP

Brązowy Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Inki Dowlasz

Brązowy Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Inki Dowlasz

21.06.2021 wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński nadał odznaczenia resortowe „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

osobom wyróżniającym się w twórczości artystycznej oraz działalności na rzecz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Wśród odznaczonych znalazła się krakowska reżyserka, pedagog, członkini ZASP, oddział w Krakowie – Inka Dowlasz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym!!

Odznaczeni:
Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymała pani Inka Dowlasz;
brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymała pani Grażyna Tabor, w której imieniu odznaczenie odebrała córka pani Magdalena Tabor-Kwiatkowska;
brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał pan Jerzy Dębina;
odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał pan Kazimierz Frączek, w którego imieniu odznaczenie odebrała córka pani Dobrawa Kowalska;
odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał pan Marek Rapnicki.

Pokaz pracy - Enter the Puppet

“Animatus” edycja 2021

Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej „Animatus” – start IV edycji.

„Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, zainicjowany w Kielcach w 2018 roku.

Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich twórców różnych dziedzin plastycznych, sztuk wizualnych i teatralnych. Laureaci „Animatusa” otrzymają nagrody pieniężne oraz zrealizują zwycięskie koncepcje w ramach rezydentury artystycznej.

Termin nadsyłania zgłoszeń i projektów na adres info@animatuscontest.pl upływa w dniu 31 sierpnia 2021 roku. Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin (można go znaleźć na stronie: animatuscontest.pl lub pobrać na stronie Teatru „Kubuś” teatrkubus.pl

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

65-lecie Teatru Lalki i Aktora “Kubuś”

W najbliższą niedzielę 13 czerwca 2021 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się, przekładane już kilka razy z powodu pandemii, wydarzenia na zakończenie obchodów Jubileuszu 65-lecia Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

W ramach obchodów, trwających od 28 lutego, zorganizowano już dwie wystawy i jedną premierę, a przed nami jeszcze następujące wydarzenia:

  • Złożenie kwiatów na grobie Stefana Karskiego
  • Ostatni dzień wystawy Teatr Stefana Karskiego. Początki.
  • Koncert KUBUŚ – ŻELAZNE PIOSENKI.
  • Gala Jubileuszowa, na której zostaną wręczone nagrody i odznaczenia.

 

Szczegółowy program:
https://www.teatrkubus.pl/…/kubus-zelazne-piosenki-koncert

Teatr Lalki i Aktora “Kubuś” zaprasza

W najbliższą niedzielę, 16 maja 2021 roku o godz. 16.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na przedstawienie „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, które odbędzie się na teatralnym podwórku, w ramach akcji TEATR POD KASZTANEM.

Bezpłatne wejściówki (maksymalnie 3 miejsca na 1 osobę) będą wydawane w kasie teatru na godzinę przed spektaklem.

W razie deszczu przedstawienie nie odbędzie się.

Na kolejne spotkanie z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem TEATR POD KASZTANEM zaprasza w kolejną niedzielę, 23 maja o godz. 16.00

fot. Bartek Warzecha

Rusza Wirtualna Galeria Teatru Lalki i Aktora “Kubuś”

21 kwietnia, w środę, punktualnie w południe, Teatr Kubuś otworzy Wirtualną Galerię Lalek. Na stronie Teatru, w specjalnej zakładce, będzie można obejrzeć trzydzieści pięć zdjęć lalek z kilku przedstawień. W tym tygodniu będą to lalki z m. in. z przedstawienia „Baśnie cygańskie. Romane paramisia” w reż. Ireny Dragan, a także „Tajemnicze znaki” również reżyserii Ireny Dragan. Wirtualna Galeria Lalek będzie się sukcesywnie powiększała.

Co tydzień nad zakładką Galerii Lalek pojawi się zdjęcie Lalki Tygodnia.
W mediach społecznościowych będziemy wspominać o Lalce Tygodnia w różnych kontekstach – na przykład w postaci anegdot. W tym tygodniu Lalką Tygodnia jest Malutka Czarownica autorstwa Urszuli Kubicz-Fik z przedstawienia o tym samym tytule w reż. Ireny Dragan (2001).

Opiekę artystyczną nad Wirtualną Galerią Lalek sprawuje doświadczony i ceniony fotograf Wojciech Karliński – autor zdjęć z okładek książek, m.in.: „Oskar i Pani Róża” Emmanuela Schmitta, „Pianista” Władysława Szpilmana, „Tutaj” Wisławy Szymborskiej, a także fotografii ilustracyjnych do publikacji: Szymona Hołowni, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Andrzeja Maleszki.

130 tyś. złotych dla Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kilcach w ramach programu „Infrastruktura kultury” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Już niebawem pracownia plastyczna Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kilcach wzbogaci się o nowe wyposażenie i tym samym przekształci się w pracownię plastyczno-multimedialną.

Zakupiony sprzęt umożliwi bardziej wydajną i dokładną pracę w wykonywaniu elementów scenograficznych takich jak rekwizyty, dekoracje oraz konstrukcje lalkowe, a także zapewni poszerzenie oferty kulturalnej i edukacyjnej teatru.

Maszyny oraz sprzęt multimedialny zostaną wykupione dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Infrastruktura kultury” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Teatr uzyskał dofinansowanie w wysokości 130 tys. złotych.

Inne

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design