Wprowadzenie do techniki Meisnera on-line

Wprowadzenie do techniki Meisnera on-line

Podczas naszych zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w aktorstwo.

Celem tego ćwiczenia jest:

  • zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera,
  • uświadomienie sobie istnienia konkretnych dla każdego aktora blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji,
  • pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych,
  • spontaniczne pójście za intuicją.

To warsztat dla tych, dla których autentyczność i spontaniczność jest kluczowa. Dla aktorów gotowych na otwarcie, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu.

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie, zapraszamy tylko osoby pełnoletnie.

Terminy kursu: 16-20.12 2020
Prowadząca: Sylwią Kaczmarek
Cena: 600 ZŁ

Więcej o naszym kursie możecie państwo przeczytać na: http://laboratoriummeisnera.pl/course/wprowadzenie-do-meisnera/

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

15 i 16 czerwca w Studiu Na Grobli będą miały miejsce niezwykłe spotkania poświęcone pracy z ciałem i głosem, a także refleksją nad nimi. 15 czerwca odbędzie się otwarte spotkanie-trening „Open SunDay!” oraz pokaz pracy „Róża w strumieniu”, które poprowadzi Marco Balbi Dipalma wraz z Claudią Pasello, 16 czerwca zaś pokaz pracy Studia Kokyu „Na ścieżkach praktyki” z udziałem prowadzących Studio oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego.
Na warsztacie dowiecie po co mówicie dany tekst – jaki jest cel? Dlaczego mówicie ten tekst – jaki jest powód? I jak sprawić, żeby tekst był osobistym dla Was. Wiedza zdobyta na warsztacie przyda się Wam na potrzeby przygotowania do przesłuchań, pracy nad postacią w filmie lub/i teatrze, przed egzaminem.

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design