W jidysz i po polsku

W jidysz i po polsku

Scena SPATiF, partner cyklu wydarzeń “Wspólna i niepodległa” ma przyjemność zaprosić na cykl wydarzeń 

“Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu” ukazującego wkład artystów pochodzenia żydowskiego w rozwoj polskiej kultury. 

21.07 godz. 16:00

“Spotkanie filmowe: żydowscy twórcy polskiego kina”. W programie pokaz fragmentów przedwojennych filmów w języku polskim i jidysz połączony z wykładem oraz wystawa dotycząca wątków żydowskich w polskiej kinematografii.

18.08 godz. 16:00

“Gran, Aston, Schlechter – największe przeboje retro”. Koncert największych przebojów z repertuaru czołowych artystów pochodzenia żydowskiego . W programie także panel dyskusyjny i wystawa “Inspiracje żydowskie w przedwojennym kabarecie”

29.09 godz. 16:00

“Humor po żydowsku, czyli szmoncesy, piosenki i parodie”. Koncert piosenek humorystycznych nawiązujących do kultury i tradycji żydowskich. W programie także konkurs wiedzy o przedwojennych artystach pochodzenia żydowskiego.

13.10 godz. 16:00

“Słowa pełne treści. Wieczór poezji żydowskiej”. Wieczór poetycki. W programie recytacje dzieł poetów pochodzenia żydowskiego takich jak m.in. : Władysław Szlengel, Stefania Grodzieńska, Mordechaj Gebirtig, Horacy Safrin.

10.11 godz. 16:00

“Rytmy Niepodległej! Dancing w przedwojennym stylu”. Wykład, pokaz tańców (m.in. fokstrot i tango) oraz warsztaty taneczne w przedwojennym stylu.

Miejsce: Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul. Próżna 5)  

Wstęp wolny

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design