Uwaga, schody

Potrzebujesz rehabilitacji? Zgłoś się do Oddziału

Tancerz, aktor, ale także rzeźbiarz czy wokalista, któremu zdrowie nie pozwala wykonywać zawodu, lub którego nie stać na rehabilitację – ma szansę dostać wsparcie finansowe w Oddziale ZASP Warszawa.

Warszawski Oddział był organizatorem jednego z koncertów w ramach cyklu “Uwaga Schody – Program Rehabilitacji i fizjoterapii Artystów”, którego inicjatorką jest Ewa Kuklińska. Impreza odbyła się 31 stycznia 2017 w Teatrze Ateneum, występujący na nim artyści zgodzili się przekazać zebraną podczas imprezy kwotę na rzecz potrzebujących. Pieniądze trafiły do Oddziału, który już może nią dysponować.

  • Na wsparcie może liczyć np. artysta, który nie może pracować zawodowo z powodu wypadku, któremu uległ, czy innego rodzaju niedyspozycji, przy której wymagana jest natychmiastowa rehabilitacja. A wiemy, że terminy w państwowej służbie zdrowia bywają nieosiągalne – mówi Katarzyna Ostrowska z biura ZASP i dodaje – Z czasem powstanie dokładny regulamin przyznawania zapomogi. Na razie każdą sytuację Zarząd oceni indywidualnie i – przyzna – bądź nie – potrzebną kwotę.

Zdrowie artystów może wspomóc każdy. “Uwaga, schody” – z tym dopiskiem można słać pieniądze, które zostaną przekazane na fundusz rehabilitacyjny artystów. Dopisek jest ważny, ponieważ pieniądze trafią na ogólnoodziałowe konto:

WBK Bank Zachodni S.A. 15 1090 1030 0000 0001 1184 6461

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design