Uleczyć ZASP?

Uleczyć ZASP?

Trwają przygotowania Zarządu do Walnego Zjazdu

Zarząd Oddziału ZASP w Warszawie przygotował listę dwudziestu jeden wniosków do poruszenia na Walnym Zjeździe ZASP, który odbędzie się w dn. 16 – 17 kwietnia w Teatrze Lalka w Warszawie.

Kilka z nich będzie musiało zaczekać na zmianę statutu, ale większość ma szansę być przegłosowanych już niedługo. Na przykład te dotyczące proponowania kandydatów do Zarządu Głównego. Kompetencje i doświadczenie w Zarządzaniu – tym powinien się charakteryzować kandydat na członka Zarządu Głównego czy GKR. W uzasadnieniu wniosku Zarząd pisze: “ZASP obraca dużymi finansami, za co ponoszą odpowiedzialność członkowie zarządu. Osoby wybrane do Zarządu Głównego powinny być przygotowane do oczekujących ich zadań”. Zarząd uznał też za wartą poruszenia kwestię wyborów do Zarządu Głównego proporcjonalnie do ilości członków w oddziałach zgodnie z kluczem wyborczym.

Część wniosków dotyczy finansów ZASP. Zarząd wnioskuje m. in o rewizję umów najmu dotyczących przestrzeni w Al. Ujazdowskich (sprawdzenie, czy stawki nie są zaniżone względem podobnych lokalizacji), utworzenie osobnego konta bankowego dla DAW, a także ujednolicenie składek członkowskich wzorem oddziału ZASP w Warszawie. Nowy Zarząd Główny powinien też, według Zarządu oddziału warszawskiego, zobligować się do pozyskania funduszy na gruntowny remont kamienicy przy Al. Ujazdowskich, w tym na zainstalowanie windy.

Z całym dokumentem można zapoznać się w biurze oddziału. Wnioski na tegoroczny Walny Zjazd będą omawiane na spotkaniu z delegatami, które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 10.30 w Teatrze Rampa, ul. Kołowa 20.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design