Tym, którzy kiedyś sami pisali, śpiewali i pozostawili nam swoją twórczość i najpiękniejsze wspomnienia

Tym, którzy kiedyś sami pisali, śpiewali i pozostawili nam swoją twórczość i najpiękniejsze wspomnienia

Zaduszki Teatralne na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Szczecina, dlatego licznie zgromadzona publiczność nie zawiodła i jak zwykle stawiła się w poniedziałek 4 listopada w świątyni ojców Dominikanów.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji zmarłych Ludzi Teatru, podczas której utwory Mozarta i Faure wykonali Agata Porczak i Michał Komorek, a akompaniował im Jan Kępiński. Podczas nabożeństwa psalmy czytali Anna Gielarowska i Leszek Zalewski.

W części artystycznej naszego koncertu wystąpili aktorzy z Teatru Współczesnego Krystyna Maksymowicz, Magdalena Myszkiewicz, Adrianna Jankowska-Moniuszko (potomkini Stanisława Moniuszki), Marian Dworakowski wraz ze studentami wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie: Karen Siewierską, Weronika Akonom, Aleksandra Śliwowską, Katarzyna Pawłowską, Natalia Herzberg, Ada Stasiukiewicz, Antonietta Nachiero, Weronika Madej, Konstancja Gawarkiewicz, Grzegorz Pelutis przy akompaniamencie Iriny Paliwody. W koncercie zabrzmiały recytacje i pieśni związane z twórczością Stanisława Moniuszki, wprowadzając nas w nastrój zadumy nad życiem, przemijaniem, miłością, budząc wiele wzruszeń i głębokich przeżyć.

Jesteśmy dumni, że nasz Oddział przyczynił się do powstania tak wspaniałego wydarzenia, które w naszym mieście jest potrzebne i oczekiwane. Nasze zaduszki potrafią inspirować młodych ludzi, sprawić, że stają się głodni kultury i mają ochotę na więcej.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design