The Best of 2018

The Best of 2018

krótkie sprawozdanie z działalności oddziału

Pokrótce:

Zarząd oddziału ZASP w Warszawie zbierał się w 2018 roku 10 razy. W sumie podjęto 35 uchwał, wydano ponad 10 tys zł na zapomogi i dofinansowania leczenia seniorów. Finanse oddziału cechuje stabilność, sprawy członkowskie na bieżąco monitoruje kol. Elżbieta Czerwińska.

A tu trochę więcej:

To był pracowity rok dla Przewodniczącego Cezarego Domagały, który reprezentował oddział (i stowarzyszenie) podczas kilkudziesięciu spotkań w siedzibie i poza ZASP. Niektóre z działań przewodniczącego: udział w pracach OKK w Instytucie im. Fryderyka Chopina i Teatrze Polskim, w komisjach konkursów na dyrektorów teatrów w Lublinie i Sosnowcu, a także spotkanie z młodymi członkami ZASP w sprawie nowego statutu, czy współpraca z przewodniczącym ZZAP w związku z ustawą o statusie Artysty Zawodowego. Z inicjatywy przewodniczącego odbyła się także ciepło komentowana wizyta mieszkańców Skolimowa na spektaklu w Teatrze Rampa.

Co jeszcze? Przy oddziale nadal rozwija się Scena SPATiF. W 2018 roku zagrano na niej o 5 wydarzeń więcej niż w ubiegłym (w sumie 140 wydarzeń od początku istnienia Sceny). Miejsce gości nie tylko spektakle (15 nowych tytułów), ale także festiwale (Festiwal Filmowy Świat Maklaka we współpracy z DK w Konstancinie – Jeziornie) czy spotkania (“Od szamanizmu do teatru” we współpracy z fundacją Plac Teatralny). Przychodziły do nas przedszkola i szkoły, Scena grała też na wyjeździe ( m.in. w Markach, Wołominie, Konstancinie – Jeziornie). Wszystkie wydarzenia są na bieżąco dokumentowane na stronie www.scenaspatif.pl, którą prowadzi menedżerka Sceny Anna Golc. Miejsce staje się coraz bardziej przyjazne dla publiczności, dokupiono 20 poduszek dla najmłodszych, nagrano spoty zapowiadające spektakle.

Nie można zapomnieć, że miniony rok to także setne urodziny ZASP. Kilkaset osób przyszło na przygotowane przez nasz oddział wydarzenia: wystawy, spektakle, koncerty, wykłady, pokaz mody, warsztaty. Organizatorzy pozyskali partnerów takich jak Instytut Teatralny, Fundacja Partytura, Fundacja Promuzeum, Akademia Znajomych, Ulice Twojego Miasta, Grupa Rekonstrukcyjna Bluszcz i in. Ze wszystkich wydarzeń 100 – lecia sporządzono fotorelacje, a z najważniejszych – relacje video (dostępne na tej stronie i na kanale youtube zasp). Okrągłe urodziny ZASP odbiły się szerokim echem w mediach, materiały dziennikarskie z udziałem członków oddziału pojawiły się m.in. w PR I, Radio dla Ciebie, TVP Kultura, Telewizji Polonia.

Dziękujemy wszystkim Koleżankom Kolegom za dobry wspólny rok!

Szczegółowe sprawozdania dostępne są do wglądu w biurze oddziału.

[na zdj. spektakl z rep. Sceny SPATiF: “Kobiety Karamazow”, reż. J. Juszkiewicz, fot. D. Hawryluk ]

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design