Teatr, który nie umiera

Teatr, który nie umiera

14 września 2019 o godz. 19.00 w Klubie Aktora SPATiF w Krakowie odbyło się niezwykłe spotkanie. Bohaterką wieczoru autorskiego „TEATR, SZKOŁA, LITERATURA” była Pani Prof. Halina Kwiatkowska, aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa a także pedagog PWST w Krakowie.

Urodzona 25 kwietnia 1921 w Bochni, związana na stałe ze scenami teatrów krakowskich: z Teatrem Rapsodycznym, z Państwowymi Teatrami Dramatycznymi a od 1954 roku ze Starym Teatrem im. H. Modrzejewskie. Od 1961 pedagog w PWST im. L. Solskiego, gdzie uczyła przez czterdzieści lat i wychowała – 586 studentów. Artystka była czynną działaczką na rzecz swojego środowiska. Jest Zasłużonym Członkiem ZASP, pracowała we władzach Stowarzyszenia i w Głównym Sądzie Koleżeńskim. Została uhonorowana Medalem 100-lecia ZASP.

Po intensywnym życiu zawodowym oddała się pasji pisania, w wyniku czego powstało 14 książek, w tym 2 sztuki teatralne.

Począwszy od przywitania Inwokacją „ Litwo, ojczyzno moja” – Profesor Halina Kwiatkowska bawiła widownię barwnymi opowieściami o premierach w Starym Teatrze, w Kabarecie Jama Michalika oraz o studentach w Szkole Teatralnej. Wieczór uświetnił Jej ulubiony student – Jacek Wójcicki. Całość wieczoru poprowadził Prof. Józef – Żuk Opalski.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design