Świętujmy!

Czego życzymy sobie nawzajem

Koleżanki, Koledzy!

Zgodnie z tradycją, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, zawsze życzenia składał Wam Przewodniczący. Jednak w tym roku Cezary Domagała głos oddaje członkom Stowarzyszenia. Tym z młodego i ze starszego pokolenia, aktorom dramatu i lalkarzom. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoimi refleksjami. Oto, czego życzymy sobie nawzajem w tym świątecznym dniu.

– Szanownym Koleżankom i Kolegom życzę, aby teatr był miejscem twórczego fermentu i poszanowania wartości, aby rozwijał nasze rzemiosło i utwierdzał w przekonaniu, że zawsze warto prowadzić dialog – mówi Marcin Kwaśny. Więcej rozmowy, współpracy, otwartości to często pojawiające się życzenia w wypowiedziach kolegów, również Sebastian Cybulski mówi o “poszanowaniu siebie nawzajem i zachowaniu >>czysto ludzkich<< relacji. Ada Godlewska chciała zamknąć swoje życzenia w kilku poetyckich słowach – Pozostań zawsze wierny sztuce. Ona nigdy cię nie zdradzi – powiedziała. Życzymy sobie również “pasji w tworzeniu, wymiany myśli i emocji, nieustającego rozwoju warsztatu i intelektu, żebyśmy zawsze mogli pracować godnie w swoim zawodzie” – to słowa Weroniki Lewoń, która apeluje przy okazji, abyśmy walczyli o swoje prawa i nie poddawali się w dążeniu do celu.

A czego życzymy naszym widzom? “Niech nam teatr daje spełnienie, a widzom ukojenie” (Beata Łuczak), a także zdrowia, bo wtedy widzowie “wszystko bedą widzieli, słyszeli i rozumieli” – tu już znać humor Edwarda Sosny, który kończy swoją listę życzeń tak: “Mojemu rocznikowi przede wszystkim zdrowia, zdrówka, zdróweńka! A młodszym kolegom radzę: dbajcie o równowagę. Sztuka – tak! Ale i pływanie! No, chyba, że Was wena nawiedzi, to wtedy – jazda, bez oporu, bez opamiętania – bo to wspaniałe uczucie!

Miłego Międzynarodowego Dnia Teatru!

A przy okazji…

Radosnych i Wesołych Świąt Wielkanocnych wszystkim członkom stowarzyszenia ZASP i ich rodzinom składa

Zarząd O. ZASP w Warszawie

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design