Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę online

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę online

metafizycznego spektaklu inspirowanego filmem Ingmara Bergmana „7 pieczęć”

niedziela 27 grudnia 2020 o godzinie 18.00

Bilety:
https://online.interticket.pl/#/event/spektakl-7-pieczec/9752980c-2e9e-47f6-a680-f19deb3490ba

O spektaklu:
Punktem wyjścia realizacji spektaklu jest film Ingmara Bergmana z 1957 r. pt.
”Siódma Pieczęć”. Przełamanie siódmej pieczęci według Apokalipsy św. Jana oznaczało moment, w którym rozpoczyna się czas ostateczny, w którym Bógoddziela dobro od zła, po czym zsyła na umiłowaną przez siebie ziemię śmierć izagładę. Bohater – Rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, w obliczu apokalipsy,traktuje swoją podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, Rycerz gotów jest zapytać oto spotkaną po drodze postać Śmierci. Śmierć decyduje się podjąć jego wyzwaniei zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę istnienia, na drugiej –życie Rycerza i jego bliskich. W spektaklu podczas zadumy i refleksji nad partiąszachów padną pytania dotyczące istoty życia, istnienia Boga, samotnościczłowieka, kryzysu wiary, uczuć i więzi miedzy ludzkich. Rycerz prowadzić będzie werbalny oraz ekspresyjno — ruchowy dyskurs z samym sobą, dotyczący filozoficznych moralnych rozterek, metafizycznej tajemnicy istnienia. Szachownica stanowić będzie alegoryczne medium.

“7PIECZĘĆ”
Scenariusz, reżyseria (inspirowane dziełami Ingmara Bergmana) – Jacek Krawczyk
Choreografia, kreacje aktorskie, taniec – Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Grzegorz Sierzputowski, Aleksandra Foltman, Róża Kołoda, Wiktoria Rudnik
Muzyka – Mariusz Noskowiak
Światło – Mateusz Gierc
Wizualizacje – Łukasz Boros
Scenografia – Jacek Krawczyk
Kostiumy – STT
Realizacja filmu – Piotr Czarnecki

Zapraszamy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

W prawdziwie letniej atmosferze, po upalnym, dobiegającym końca dniu, na Wzgórzu zwanym Pogańską Górą, odbyła się uroczystość niezwykła, choć nie pierwsza w cyklu spotkań „Spojrzenie na Gdańsk”. Pod okiem pana Witolda Burkiewicza - Profesora Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie, scenografa przestrzeni, autora tego projektu - zaaranżowano kolejną przestrzeń widokową miasta.

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design