Sępie Miłości – grudniowa premiera muzycznego duodramu na Scenie SPATiF online

Sępie Miłości – grudniowa premiera muzycznego duodramu na Scenie SPATiF online

Sępie Miłości Recital teatralny na podstawie erotyków Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Muzyczny duodram będący efektem współpracy aktorki Agnieszki Makowskiej z kompozytorką Natalią Czekałą.

Dzieła Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, z uwzględnieniem ich kontekstu kulturowego, stały się pretekstem do stworzenia wizerunku dzisiejszej kobiety jako adresata męskich miłostek i namiętności. Recital prowadzą dwie kobiety, w asyście panopticum surrealistycznych postaci (niewielkich form plastycznych) przedstawiających rożne oblicza zakochanego, rozjuszonego, rozpalonego mężczyzny.

Muzyka jaką proponujemy, to awangardowe brzmienia elektroniczne nawiązujące do lat osiemdziesiątych w niekonwencjonalnym zestawieniu z elementami muzyki dawnej. Punktem wyjściowym kompozycji są elementy strukturalne charakterystyczne dla baroku, jak stosowanie form polifonicznych, szczególnych rozwiązań harmonicznych czy wprowadzenie rozbudowanej ornamentyki. Całość utrzymana będzie jednak we współczesnej estetyce dzięki elektronicznym przetworzeniom głosów i nowoczesnemu elektronicznemu instrumentarium, którego bazę stanowią instrumenty klawiszowe i syntezatory.

Przewidywany czas trwania: 40 min
Reżyseria, dramaturgia, wokal: Agnieszka Makowska
Muzyka, klawisze, wokal: Natalia Czekała
Planowana premiera: grudzień 2020 na #ScenaSPATiF online

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach stypendium z budżetu.

Info o twórcach:

Natalia Czekała
Pianistka, kompozytorka
Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym: Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Budapeszcie (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu „Mendelssohn Cup” w Taurisano (I nagroda oraz Nagroda Akademii). Ponadto otrzymała I nagrodę w kategorii duetów fortepianowych podczas organizowanego przez Stowarzyszenie „Fryderyk Chopin” Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Rzymie.
Komponuje muzykę do spektakli teatralnych oraz rozmaitych projektów muzycznych. Jest laureatką „Złotej Maski” za muzykę do spektaklu „Zakonnice odchodzą po cichu” (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Jest współtwórczynią projektu T/Aboret – Laureat I miejsca i nagrody publiczności w konkursie „Scena Otwarta” XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej “Mikołajki Folkowe” za „Spójność brzmienia, autentyzm współmuzykowania oraz umiejętne stosowanie tradycyjnych motywów w jazzowych aranżacjach”
linki:
https://www.youtube.com/watch?v=wu7ebEKItWs
https://www.youtube.com/watch?v=7q57fqhgz-c
https://www.youtube.com/watch?v=xIq99aEGzIU
https://www.youtube.com/watch?v=swyjZCL5uvI

Agnieszka Makowska
Aktorka
Agnieszka Makowska absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (obecnie Filii w Białymstoku). Wraz z reżyserką Agatą Biziuk była współzałożycielką teatru o nazwie Nieformalna Grupa Avis. Ma na swoim koncie również współpracę z Teatrem Adama Walnego, Kompanią Doomsday oraz Vilde&Vogel Figurentheater.
Jest współautorką trzech sztuk dla dzieci: „Babcia mówi pa pa”, „Co słychać?” oraz „Takie To”, a także jednej dla dorosłych „Dracul@. Vagina Dentata. Pierwszy z wymienionych tekstów został nominowany do nagrody w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jest autorką scenografii do rozmaitych spektakli m.in „Däumelinchen” w reżyserii Moniki Gerboc (Piccolo Theater, Cottbus). Współtworzyła także autorski spektakl „ Animacje” w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach” . Współpracowała z takimi teatrami, jak: Teatr Pleciuga w Szczecinie, Piwnica przy krypcie w Szczecinie, Teatr Nowy w Łodzi, Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Teatr Syrena w Warszawie.
Obecnie współpracuje z teatrem Malabar Hotel, z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem na Pradze oraz Teatrem Figur w Krakowie.
Link do źródła: https://teatrdlawszystkich.eu/sepie-milosci-grudniowa…/

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design