Powróćmy jak za dawnych lat

Powróćmy jak za dawnych lat

Będą koncerty, warsztaty, dyskusje, pokaz mody, a także wystawy. Oddział ZASP Warszawa przygotowuje cykl wydarzeń na okrągłą rocznicę powstania Stowarzyszenia. Liczymy na partnerów projektu m.in. na Instytut Teatralny i Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.

– Stulecie ZASP zbiega się z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego będzie to radosne święto, podczas którego przypominamy najwspanialsze dokonania artystyczne i kulturalne ostatniego stulecia – mówi Anna Kaźmierowska, jedna z osób odpowiedzialnych za projekt – tak się składa, że nierozerwalne związani z nimi są nasi dawni członkowie. Mamy to szczęście, że niektórzy z nich wciąż cieszą się dobrym zdrowiem i kondycją zawodową i uświetnią nasze obchody – dodaje.

Jednym z filarów programu jest kompozytor – senior Zbigniew Rymarz, legenda polskiej estrady. Koncert z piosenkami dwudziestolecia z jego udziałem zainauguruje cały projekt. Archiwalne skarby kompozytora trafią natomiast na wystawę “W melodii jest siła zaklęta” , na której znajdą się też zbiory varsavianisty i kolekcjonera Jarosława Wojciechowskiego.

Część wydarzeń skierowana jest do młodzieży. Będą to m.in. spotkania międzypokoleniowe przybliżające młodym zmieniające się realia zawodu artysty, a także pokaz mody “Jak dawniej ubierały się gwiazdy” czy opowieść o starym polskim kinie w Filmotece Narodowej. Wyjątkowym przedsięwzięciem będzie ponad miesięczny kurs piosenki aktorskiej, podczas którego młodzież przygotuje swoje interpretacje ponadczasowych przebojów, kurs zakończony będzie koncertem.

Wydarzenia będą odbywały się m.in. w DAW w Skolimowie, siedzibie ZASP w Al. Ujazdowskich 45, w Filmotece Narodowej czy Instytucie Teatralnym. Szczegóły programu ogłoszone zostaną w pierwszej połowie września. Wstęp wolny!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design