Ostatnio w Klubie Aktora SPATiF

Ostatnio w Klubie Aktora SPATiF

Czytanie „Trzecia możliwość” autorstwa Hanny Wietrzny w adaptacji młodej reżyserki Aleksandry Skorupy to tylko jedna z kilku ostatnich propozycji repertuarowych Klubu Aktora SPATiF.

Ostatnie dni listopada i początek grudnia obfitowały w wiele wydarzeń kulturalnych w Klubie Aktora SPATiF. Zaczęło się od czytania perfomatywnego „Trzecia możliwość” autorstwa emerytowanej aktorki Starego Teatru – Hanny Wietrzny. Adaptacji podjęła się młoda reżyserka Aleksandra Skorupa, która zaprosiła do współpracy doświadczoną aktorkę Zinę Zagner oraz młode absolwentki Szkoły Teatralnej. Reżyserka wprowadziła w tekst elementy choreograficzne oraz muzykę, która silnie oddziaływała na widzów zgromadzonych na Sali.

W niedzielę 1 grudnia gościliśmy w Klubie Balet Dworski Cracovia Danza, który tym razem podczas swoich spotkań z cyklu „Czas na taniec” zaprosił wnuczki samej Isadory Duncan – Kathleen Quinlan oraz Lilly Zettenberg. 3 grudnia Marta Grabysz i Ewa Ryks zabrały nas w klimat piosenki aktorskiej, opartej na wybranych tekstach Witkacego „Tutli Putli”. Było też coś dla dzieci, 8 grudnia Klub Aktora SPATiF odwiedził ( jak co roku od kilku dobrych lat) św. Mikołaj, była bajka, słodycze i rzecz jasna prezenty. Koniec roku zamykamy „Innym Herlingiem” w reż. Józefa „Żuka” Opalskiego. Będą to nieznane dotąd opowiadania Gustwa Herlinga Grudzińskiego oraz anegdoy samego reżysera, który znał osobiście pisarza. Wszystko to w ramach obchodów roku Gustwa Herlinga Grudzińskiego.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design