Nowy sztandar ZASP

Nowy sztandar ZASP

Po 102 latach ZASP otrzyma sztandar.

Będzie to wierna kopia sztandaru z 1918 roku. Druga strona będzie niespodzianką.

Ten historyczny sztandar jest już zabytkiem zdeponowanym w Muzeum Teatralnym. Pani Anna, która teraz ręcznie go haftuje jest laureatką wielu prestiżowych nagród w tym, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na co dzień szyje i dokonuje renowacji zabytkowych strojów zespołów: Mazowsza i Śląska. Sztandar będzie gotowy na najbliższy Walny Zjazd, gdzie zostanie uroczyście zaprezentowany.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Koleżanki i Koledzy
W tym nieprzewidywalnym, trudnym czasie i niespotykanych dotychczas warunkach, w których przyszło nam egzystować, życzę wszystkim z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru:
Związek Artystów Scen Polskich, zrzeszający artystów, którym sprawy kultury i wolności demokratycznej leżą na sercu, solidaryzując się ze społeczeństwem białoruskim, a szczególnie środowiskiem niezależnej opozycji demokratycznej, przyłącza się w Dniu Wolności Białorusi, przypadającej 25 marca 2021, do akcji wywieszenia flag i iluminacji siedzib i obiektów instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w całej Polsce, Europie i na świecie kolorami biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi.

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design