Nowe granty dla członków Oddziału ZASP w Warszawie?

Nowe granty dla członków Oddziału ZASP w Warszawie?

Trwają rozmowy z Biurem Kultury

Więcej grania – tak w skrócie można by podsumować cele, które wyznaczył sobie Oddział ZASP w Warszawie w ramach konsultacji Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do 2020 roku. Konsultowane dokumenty to: „Program Operacyjny Doskonalenie polityki kulturalnej w Warszawie: obszar instytucje kultury” (opracowany przez zespół prof. Jerzego Hausnera) i „Program Operacyjny Rozwój potencjału twórczego oraz wsparcia twórców” (opracowany przez zespół Edwina Bendyka). Do obu dokumentów Oddział ZASP w Warszawie zgłosił uwagi i propozycje.

Regranting, czyli dysponowanie funduszami na wsparcie artystów poprzez jedną z organizacji pozarządowych – to jedna z najważniejszych kwestii zgłoszonych przez Elżbietę Czerwińską z Oddziału ZASP w Warszawie – Gdyby udało się pozyskać pewną pulę pieniędzy, nasze statutowe postulaty np. produkcja spektakli oraz integracja środowiska nabrałyby realnego kształtu – mówi 

– Chcemy powalczyć o granty nie tylko na produkcję spektakli, ale także doszkalanie aktorów, warsztaty, organizację castingów – dodaje Anna Kaźmierowska – tego rodzaju nowe aktywności Oddziału ZASP w Warszawie byłyby świetną zachętą do przystąpienia do Stowarzyszenia nowych członków.

Biuro Kultury pozytywnie odniosło się także do innych uwag Oddziału ZASP w Warszawie. Wśród nich jest m.in. większy udział twórców niezależnych i grup nieformalnych w przedsięwzięciach kulturalnych finansowanych przez miasto. – Twórcy niezależni to 80 % warszawskich twórców – mówi Elżbieta Czerwińska – w systemie finansowania wciąż brakuje dla nich odpowiedniego miejsca – podsumowuje.

Więcej informacji:

Program Operacyjny Rozwoju Twórczego i Wsparcia Twórców

 Diagnoza zespołu prof. J. Hausnera

Wszystkie uwagi zgłoszone do Programów 

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design