Nie żyje Adam Pfeiffer

Nie żyje Adam Pfeiffer

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 stycznia 2021 w Szczecinie zmarł Adam Pfaiffer – aktor- lalkarz Teatru Lalek “Pleciuga”. 

Adam Pfeiffer debiutował rolą Dragona w sztuce „Żart Olszowiecki” Hanny Januszewskiej w reż. Ewy Kołogórskiej i Melanii Karwatowej w Teatrze Lalek „Pleciuga”.  W 1963 zdał egzamin eksternistyczny i na zawsze pozostał wierny „Pleciudze”, gdzie zagrał wiele docenianych przez publiczność i krytyków ról pierwszoplanowych. Stworzył kilkadziesiąt niezapomnianych kreacji, z których najbardziej cenił sobie role Żyda z Szopki krakowskiej Stanisława i Tadeusza Estreicherów oraz Sobiesława z Lodoiski Wojciecha Bogusławskiego. Za rolę- Żyda w „Szopce Krakowskiej” w której zaimponował twórczą inwencją, pomysłowością, komizmem sytuacji i postaci —otrzymał nagrodę Bursztynowego Pierścienia w 1979r.

Od 1983 r. był członkiem Związku Artystów Scen Polskich. Odznaczony  m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Gryfem Pomorskim, odznaką honorową Zasłużony Działacz Kultury oraz Bursztynowym Pierścieniem.

Żegnaj Adamie,

Zarząd Oddziału ZASP w Szczecinie

fot. Karolina Nowaczyk

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design