Łukasz Bugowski – laureatem Nagrody im. Jana Świderskiego

Łukasz Bugowski – laureatem Nagrody im. Jana Świderskiego

Brawa dla Łukasza Bugowskiego, laureata Nagrody im. Jana Świderskiego, przyznanej przez Jury 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), a ufundowanej przez Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich.

Nagrodą wyróżniono artystę za role: Edgara – Najmniejszego Ziarenka Piasku i Wilka I w spektaklu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, „Wielkie mi coś”, autorstwa i w reżyserii Marty Guśniowskiej, która w tej edycji Konkursu również zdobyła zwycięskie laury w kategorii  Najlepszy Dramat za teksty: „Kto się boi Pani Eś”, „Wielkie mi Coś” i ” Tchórzofretka”. Obojgu ślemy gratulacje, życząc kolejnych sukcesów!!!

W laudacji na cześć Łukasza Bugowskiego pisaliśmy:

„Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Przedstawienie spełniło te oczekiwania i założenia a Pana postaci stworzone w tej pełnej humoru, ale i refleksji opowieści, w której wraz z innymi bohaterami poszukują sposobu, aby przywrócić światu jego naruszony ład i porządek, dostarczyły wrażeń godnych tego wyróżnienia.

Gratulując kreacji aktorskiej i dzisiejszego artystycznego sukcesu, dziękujemy jednocześnie za to ważne przesłanie, jakie niesie „Wielkie mi coś”. Każdy człowiek  dostaje szansę, aby móc stworzyć rzeczy i małe, i wielkie i tylko od niego zależy, czy w ogóle i we właściwym czasie ten dar wykorzysta. W świecie fikcji czas można cofnąć, w realnym – nie do wykonania. Niby proste i banalne, a jakże, dla niektórych ciągle trudne do przyswojenia, dlatego warto językiem teatru snuć opowieść będącą przestrogą i jednocześnie zachętą do zadbania o to, żeby nigdy i nigdzie żaden Słoń Pistacjusz, żadnego dziewiętnastego kwietnia, o godzinie dwudziestej trzeciej dwadzieścia, ani żadnej innej, połknąć Księżyca się nie odważył…”

Zdjęcia pochodzą ze strony Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. A. Smolki

Marta Guśniowska, fot. Magdalena Starczewska

Łukasz Bugowski i scena zbiorowa w spektaklu „Wielkie mi Coś”, fot. Grzegorz Gajos

Ogłoszenie wyników Konkursu:
https://www.instytut-teatralny.pl/kalendarium/final-26-edycji-konkursu-na-wystawienie-polskiej-sztuki-wspolczesnej_2020-11-18

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design