Lipiec na Scenie SPATiF online

Lipiec na Scenie SPATiF online

IMPRO I PO NUTKACH

Monologi impro, krótkie formy teatralno-filmowe, koncert i muzyczna bajka dla dzieci. Trwa projekt CYBER ZASP, w którym artyści w domowych warunkach przygotowują wydarzenia kulturalne dla swoich widzów. Warszawska odsłona projektu odbywa się na Scenie SPATiF online (na YouTube’ie).

Oto lipcowy harmonogram wydarzeń:

03.07 godz. 19.00 – “Kruszyna” – Agnieszka Makowska 

Mimo szalejącej pandemii bohaterka “Kruszyny” postanawia wyruszyć w egzotyczną podróż, nie łamiąc przy tym zasad reżimu sanitarnego. Jej wędrówki są najlepszym przykładem na to, że zamknięcia i ograniczenia to stan umysłu. Dzięki sile wyobraźni oraz wolności ducha można zwiedzić dalekie, nieznane zakątki (wszech)świata nie wychodząc z domu. “Kruszyna” to mała forma na pograniczu monodramu teatralnego i filmu krótkometrażowego z elementami animacji przedmiotu. 

05.07 godz. 19.00 “O Trampolinie i Trampkach” – Opowieści z Borzych 

Wymyślacie czasem historie? My też. Tylko o czym by tu dziś opowiedzieć? Może o starym bucie? Albo o traktorze. A może… o złotym kamyczku? Chodźcie! 

Opowieści z Borzych to autorski projekt aktorki Anny Szawiel i jej córki Rozalki. Powstał podczas kwarantanny we wsi Borzychy nad Liwcem. Dom dziadków otoczony drzewami i stawem a dalej pola, łąki i las są pełne najróżniejszych historii. Wystarczy zacząć opowiadać. Wystarczy tę opowieść nagrać, dodać kilka dźwięków albo namalować. Program komputerowy prawie sam to wszystko zmontuje i gotowe!

17.07 godz. 19.00 “Mój Vincent” – Monika Szomko

Bez mojej pasji do teatru i aktorstwa nie powstałby ten filmik, ale dużą zasługę ma w tym także Vincent van Gogh – opowiem wam dlaczego. Poznacie też malarza z nieco innej strony – nie będzie obrazów, lecz słowa płynące z jego pism. Program powstał na podstawie “Listów do Brata” van Gogha oraz najnowszej biografii artysty – “Van Gogh. Życie” G.W. Smitha i S. Naifeha.

18.07 godz. 19.00 “Keep smiling” – Kamil Przystał

Jak rozbawiać? Jak nieść uśmiech? I dlaczego czyniąc dobro innym otrzymujesz je z powrotem ze zdwojoną siłą? Opowiem wam o tym, czym jest dla mnie aktorstwo. To nie tylko teatr, serial i film. To przede wszystkim spotkanie i dzielenie się tym, co kocham.

19.07 godz. 19.00 – “Na drugim brzegu Bałtyku” – Katarzyna Post

Co się stanie, gdy mała, nieśmiała dziewczynka dowie się, że naprawdę istnieje kraina podobna do tych, o których czytała w książkach fantasy? Albo gdy zbuntowana, introwertyczna nastolatka odkryje, że gdzieś daleko jest miejsce, gdzie ludzie, tak jak ona, na każdy posiłek piją czarną kawę przy dźwiękach “ciężkiego brzmienia”? Wreszcie – co wyniknie z tego, że młoda adeptka aktorstwa zagłębi się w kulturę, która okaże się niedocenianą kopalną inspiracji? Zapraszam was na subiektywną opowieść o Finlandii – kraju, w którym się zakochałam.

24.07 godz. 19.00 “Głos dawnych Mazurów” – Nina Nu

Monika Wierzbicka (Nina Nu) zaśpiewa i wysnuje opowieść o ludziach ziemi, działaczach społecznych, nauczycielach z XIX i początków XX wieku. O tym, gdzie szukała wierszy o dawnych Mazurach, jak powstawały piosenki po polsku i w mazurskiej gwarze, dlaczego ten temat tak ją zainteresował.

25.07 godz. 19.00 “Impro Grzesia” – Grzegorz Sierzputowski

Czym jest impro i jaka jest różnica między improwizacją teatralną a metodą Improv? Często to pytanie zadają sobie zawodowi aktorzy podejmując sceniczne wyzwania. Grzegorz Sierzputowski vel Grześ (Niań Grześ – to jedno z jego kabaretowych wcieleń), jako początkujący improwizator i popularyzator impro próbuje zdefiniować metody i ćwiczenia Improv i ich wprowadzanie w życie jako filozofii a nawet pomocy psychologicznej w codziennych czynnościach. Czy poradzi sobie na przykład ze swoim wiecznym problemem sprzątania „bez efektów“? Zapraszamy na krótki Impro monolog.

26.07 godz. 19.00 “Astroteatr” – Elżbieta Czerwińska 

Astroteatr to program poświęcony astrologii, w którym aktorka Elżbieta Czerwińska omawia pobyt planet w znakach zodiaku, wykorzystując aktorskie umiejętności. Kolejny odcinek dedykowany jest Marsowi. Jest to męska planeta, odpowiedzialna w naszym życiu za aktywność, działanie, dążenie do realizacji celów, jakie przed sobą stawiamy. Mars to również pragnienie, instynkt, jego zadaniem jest również obrona osobista. Ma nam pomóc w świecie, który bywa niebezpieczny i nieprzewidywalny.

www.scenaspatif.pl

KLIKNIJ by przyjść na kanał na YouTube

www.zasp.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design