Jak działamy?

Jak działamy?

Opowiadał prezes i dyrektor podczas pierwszego z cyklu spotkań

Jaka jest liczba pracowników etatowych i nieetatowych w ZASPie? Jaki jest zakres ich obowiązków oraz wynagrodzenie? Jak prowadzona jest rekrutacja i na jakiej podstawie zatrudnia się pracowników? Między innymi takie pytania padały wczoraj przy Al. Ujazdowskich 45. W wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej spotkali się członkowie ZASP z władzami stowarzyszenia.

Spotkanie dotyczyło działania organizacji – jej statutu, kierunku rozwoju, ale przede wszystkim – finansów. Na pytania przesłane wcześniej przez członków, a także te padające z sali odpowiadali prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz i dyrektor generalny Andrzej Gajewski. Spotkanie prowadził przewodniczący oddziału ZASP w Warszawie Cezary Domagała.

Wiele pytań dotyczyło funkcjonowania zadłużonego Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Szczególnie interesujący dla członków był przeprowadzony w 2010 roku audyt. Dla wielu uczestników spotkania była to pierwsza okazja do zapoznania się z efektami badania. Raport wskazuje m.in. na nie wykorzystanie budynku Domu Pracy Twórczej, padła w nim także propozycja redukcji etatów np. pracowników ochrony.

Podczas spotkania dyrektor Andrzej Gajewski poddawał w wątpliwość jakość badania, które wg. niego, zostało przeprowadzone “zza biurka”, a więc bez zgłębiania rzeczywistych potrzeb mieszkańców i pracowników DAW.

Prezes Olgierd Łukaszewicz z kolei powrócił do apelu o przekazywanie 1 % podatku na rzecz DAW w Skolimowie. – Na mój apel odpowiedziało tylko 60 członków – mówił. Prezes, przypomniał również swoją batalię o wsparcie DAW przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz. Kiedy pani prezydent mnie widzi od razu mówi: “A pan znowu w sprawie Skolimowa.”. Cóż, życzę, aby znalazł się jakiś prominentny członek ZASP, na widok którego pani prezydent nie będzie tak mówić-konkludował.

Z sali padały też pytania o sytuację prawną ZASP czy ilość osób zatrudnionych na etatach. Na pytanie “ilu jest członków w poszczególnych oddziałach” nie udało się odpowiedzieć. Pytających odsyłano bezpośrednio do działu członkowskiego.

Inicjujący spotkanie Zarząd Oddziału ZASP w Warszawie zapowiada, że spotkanie w dniu 24.04 zapoczątkowało cykl spotkań tematycznych dotyczących wielu problemów ZASP. Kolejne będą poświęcone m.in. sprawom: Klubu SPATiF, funkcjonowaniu biura ZASP czy DAW w Skolimowie. Wydarzenia te mają wzmocnić transparentność działania stowarzyszenia oraz zwiększyć świadomość jego członków.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design