Po zatwierdzeniu porządku dziennego obrad przystąpiono do procedowania kolejnych punktów porządku. Kol. Prezes przedstawił członkom Zarządu Głównego sprawozdanie ze swojej działalności w okresie od 3–30 września 2020 r; odbył spotkanie z marszałkiem Adamem Struzikiem oraz szefem mazowieckiej Agencji Energetycznej; wziął udział w Narodowym Czytaniu „Balladyny”; uczestniczył dwukrotnie w pracach komisji konkursowej (konkursu na dyrektora Teatru im. S. Jaracza w Łodzi); odbył spotkanie z Zarządem i członkami Oddziału ZASP w Katowicach; odbył siedem spotkań w MKiDN w sprawach dotacji i uroczystości pogrzebowych naszych kolegów, odznaczeń państwowych i resortowych; uczestniczył w uroczystościach z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, które w tym roku odbyły się w Białymstoku i brał udział w panelu dyskusyjnym poświęconym zagadnieniom teatru lalek; odbył spotkanie z dyrektorem Narodowego Centrum Kultury; odbył spotkania dotyczące strony internetowej ZASP z zespołem redagującym; odbył dwa spotkania z architektami i konstruktorami dotyczące remontu w ZASP; uczestniczył w Gali Operowej inaugurującej sezon w Operze Wrocławskiej; Reprezentował ZASP w siedmiu uroczystościach pogrzebowych, w tym dwóch we Wrocławiu; spotkał się również z wójtem gminy Mietków w sprawie gruntów będących własnością ZASP.
W dalszej kolejności członkowie Zarządu omówili sprawę organizacji ponownego zebrania Sekcji Reżyserów w związku z rezygnacją z członkostwa w ZASP kol. Przewodniczącego.
W informacjach Sekretarza ZG ZASP przekazany został raport o zakończonych zebraniach plenarnych kolejnych Sekcji oraz sprawa dotycząca potrzeby wydłużenia terminu zgłaszania kandydatur przez Sekcje i Oddziały do Kapituły Nagrody ZASP „Gustaw”.
Dyrektor Generalny ZASP omówił problemy, które pojawiają się w bieżącej działalności ZASP, a wynikają z niemożności zorganizowania Walnego Zebrania Delegatów ZASP. Omówił również sprawy remontu w siedzibie ZASP oraz nowe warunki umowne dotyczące współpracy ze Spółką Centralna Spółka z o.o.
Głosowano Uchwały o charakterze organizacyjnym, m.in.: w sprawie przedłużenia terminu Uchwały dotyczącej zaliczkowego wypłacania tantiem na rzecz uprawnionych osób; ustalenia trybu przebiegu Nadzwyczajnego Plenarnego Zebrania Oddziału ZASP w Warszawie, wniosku do Rzecznika Dyscyplinarnego.
Uchwały o charakterze finansowym dotyczyły: zatwierdzenia budżetu ZASP do końca 2020 roku, zatwierdzenia aneksu ze spółką Centralna Spółka z o.o., umorzenia zaległych składek członkowskich, wypłaty zasiłku po zmarłym członku Funduszu Samopomocowego, wypłaty zaliczki na poczet tantiem. Głosowano cztery Uchwały o charakterze repartycyjnym. Koleżanka Pełnomocnik ds. DAW w Skolimowie omówiła sprawy bieżące i pisma dotyczące współpracy z Fundacją „Droga do lepszego” – właściciela aplikacji Movello i Stowarzyszeniem Manko. Podjęto dwie Uchwały w tym zakresie.
W wolnych wnioskach omówiono korespondencję bieżącą, pisma i wnioski złożone do ZASP. Została też przekazana informacja w sprawie możliwości współpracy ZASP ze Społecznym Centrum Archiwistyki. Rozmowy z przedstawicielami stron będą kontynuowane w Instytucie Teatralnym. Na tym posiedzenie zakończono.
Sekretarz Zarządu Głównego ZASP
Urszula Drzewińska