Cieszę się, że jesteś

Cieszę się, że jesteś

Drodzy,

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, który wypełnia wiara, nadzieja i miłość. Wiara czyni cuda. Nadzieja pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu. Miłość daje nam siłę, która pozwala przenosić góry, a jednocześnie czynić dobro.

Kiedy już za kilka dni zasiądziemy w gronie najbliższych do wigilijnego stołu aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia pomyślmy o tych trzech magicznych słowach. Rozejrzyjmy się wokół i spróbujmy dostrzec, że oprócz nas są jeszcze inni. Może ktoś potrzebuje naszego wsparcia aby zyskać wiarę w siebie. Może zreflektujemy się, że komuś odbieramy nadzieję na spełnienie jakiegoś marzenia, nawet nie zastanawiając się nad tym w codziennej gonitwie bo ciągle brakuje nam czasu. A może tak zwyczajnie, po ludzku, ktoś czeka na to, żeby go przytulić i powiedzieć: jestem z ciebie dumny, cieszę się, że jesteś. Więc kiedy wśród nocnej ciszy głos zacznie się rozchodzić, proszę, wsłuchajmy się w niego całym sercem.

W imieniu Zarządu Oddziału ZASP w Warszawie życzę wszystkim członkom Stowarzyszenia spokojnych, pięknych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Przed nami niełatwa droga transformacji ZASP – niech jednak Rok 2020 będzie rokiem spełnionych nadziei, z wiarą, że to co wydaje się niemożliwe może się spełnić. To w znacznej mierze zależy od nas samych, ale najpierw musimy dobrze wsłuchać się w ten głos, który dobiega z Betlejem.

Cezary Domagała
Przewodniczący Oddziału ZASP w Warszawie

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design