Chór, chór, hurra!

Chór, chór, hurra!

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Z przyjemnością zawiadamiam, iż od połowy września bieżącego roku inicjujemy w Oddziale Warszawskim ZASP działalność chóru.

Pomysł śpiewania w grupie, wspólnego regularnego ćwiczenia wokalnych elementów aktorskiego i teatralnego rzemiosła, potem dzielenia się z publicznością efektami wspólnej pracy, w rozmaitych, również zawodowych okolicznościach, to jedna z możliwych odpowiedzi na pytanie – po co jest ZASP. Jest po to, żebyśmy mogli nie rdzewieć w samotności, tylko razem muzykując doskonalić się, osiągać drobne i większe cele, razem mieć radość i pożytek; satysfakcję ze efektów wspólnego działania, z własnego rozwoju, i… z tworzenia piękna. Brzmi zbyt dumnie ?

O tym, że chór powstały wolą członków Stowarzyszenia ZASP to jego potencjalna wizytówka, machina promocyjna, oczywisty obszar możliwych działań nie tylko dla jego śpiewaków, ale także dla innych artystów wielu profesji stowarzyszonych w ZASP, chyba nie muszę Was przekonywać.

Pomysł, choć inspirowany myślą o sytuacji niektórych członków Koła Artystów Bezetatowych OW ZASP, jest otwarty na członków wszystkich struktur OW ZASP.

Jeśli zatem lubisz śpiewać w grupie, jeśli chcesz, możesz i będziesz regularnie raz w tygodniu spotykać się i pracować nad głosem, emisją, oddechem, słuchem melodycznym i harmonicznym, poczuciem rytmu, etc. a także nad repertuarem, jeśli jesteś też otwarty np. na nowe techniki wokalne – przychodź. Przejdź z nami co najmniej przez okres pionierski. Cóż to takiego?

Nie sposób dziś przewidzieć, co nas spotka gdy zaczniemy. Ale czy będzie nas garstka, czy tłum, każde z nas przyjdzie ze swoją chęcią, pomysłami, zdolnościami i możliwościami. Z wstępnych rozmów już wiemy, że niektórych interesuje w tym pomyśle głównie „coaching” – aspekt warsztatowy, regularny trening i samorozwój; drugich spotkanie z innymi podobnie „zakręconymi”; i po prostu wspólne pośpiewanie. Chcemy wyjść naprzeciw obu tym potrzebom, i obie „zagospodarować” – przewidujemy, że cztery pierwsze zajęcia rozpoznawcze i piąte – tzw. „przejściówka”, pozwolą każdemu z nas odnaleźć się w optymalnym dla siebie miejscu tego projektu.

Nie przesądzając o niczym, i nie wartościując wyborów – sygnalizujemy ewentualność późniejszego podziału na grupy pracujące różnymi trybami.

Jak ogarniemy to organizacyjnie i finansowo – czas pokaże. Nowy Statut ZASP wydaje się stwarzać w tym względzie spore możliwości – spróbujemy z nich skorzystać.

Na starcie organizacyjnie rzecz ma się tak:

  1. zapisy do dnia 10 września 2019 – deklaracje uczestnictwa proszę kierować na adres mailowy Aleksandra Trąbczyńskiego (inicjator, tymczasowy kierownik chóru) (trabczynski@wp.pl, telefon +48 665 111 404)
  2. od pierwszych zajęć 16 września przez kolejne pięć poniedziałków poznajemy się i rozpędzamy, na piątych zajęciach decydujemy co dalej.

Zajęcia poprowadzi szef artystyczny chóru Bela Krynicka. (Absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej UM im. F. Chopina, Lauretka I nagrody w konkursie dyrgentury w Samarze (Rosja), autorka partii chórów w wielu przedstawieniach teatralnych, – m.in. „Król Edyp” i „Szalbierz” w warszawskim Teatrze Dramatycznym)

Aleksander Trąbczyński

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design