Cenna inicjatywa Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

Cenna inicjatywa Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, pod patronatem Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach, przyłączył się do akcji „Z miłości do przyrody - Pszczoły w mieście”, której celem jest stawianie mikropasiek w centrum miasta.

Ule z pszczołami pojawiają się na dachach hoteli, sklepów, urzędów czy instytucji kulturalnych nie tylko w Polsce, ale we wszystkich światowych metropoliach. Teatr „Kubuś” też ma swój ul, który stoi na dachu kamienicy na ul. Sienkiewicza 76. Dzięki umieszczonej w ulu kamerze, można do niego zajrzeć i obserwować życie pszczół online poprzez stronę www.teatrkubus.pl

Teatr „Kubuś” zakładając swoją pasiekę, którą będzie się opiekować LOP, wspiera działania edukacyjne i ekologiczne na rzecz ochrony pszczół. Ich obecność w mieście sprzyja bioróżnorodności oraz ocaleniu przed wyginięciem licznych gatunków zwierząt i roślin.

Pszczoły są naszymi przyjaciółmi – bez nich życie na Ziemi byłoby niemożliwe.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do zakładania „dachowych” pasiek.

A tymczasem zaglądajcie do „Kubusiowego” ula.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Powiązane artykuły

Miało być uroczyście, bowiem już po raz sześćdziesiąty obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru - święto ustanowione w czerwcu 1961 roku na pamiątkę otwarcia, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów w Paryżu. Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy pokrzyżowały jednak te plany.

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design