Licznik odwiedzin : 2022532
Logo
10-10-2017

Zwyczajny Walny Zjazd

LVIII Zwyczajny Walny Zjazd Delegatów ZASP rozpoczyna się
16 kwietnia 2018 roku o godz. 10:00 w Teatrze Lalka w Warszawie.

  • „Seks dla opornych” Michele Riml w próbach w ZASP-ie
  • Spoty reklamowe w Radiowej Jedynce
  • 36. Międzynarodowy Dzień Tańca w ZASP
  • W hołdzie Barbarze Bittnerównie

ZASP

„Seks dla opornych” Michele Riml w próbach w ZASP-ie
27-04-2018

„Seks dla opornych” Michele Riml w próbach w ZASP-ie

Para małżeńska z długoletnim stażem postanawia na nowo odbudować zapomniane relacje, obudzić uśpioną namiętność, która zagubiła się gdzieś w zwykłej, szarej codzienności.
Czy małżonkom się to uda? Już w drugiej połowie roku przekonają się o tym widzowie łódzkiego Teatru Nowego. W role Alice i Henry’ego, pod czujnym okiem reżysera, Pawła Pitery, wcielają się Maria Gładkowska i Wojciech Wysocki.
Nam na razie udało się podejrzeć jedną z pierwszych, jeszcze stolikowych, prób w ZASP-ie. Podglądać będziemy nadal...

@@TXT_WIECEJ@@
Spoty reklamowe w Radiowej Jedynce
26-04-2018

Spoty reklamowe w Radiowej Jedynce

My wspieramy akcję przekazania 1% podatku na Fundację Artystów Weteranów Scen Polskich.

Prosimy, posłuchaj spotu w radiowej Jedynce i dołącz do nas!

 

@@TXT_WIECEJ@@
36. Międzynarodowy Dzień Tańca w ZASP
26-04-2018

36. Międzynarodowy Dzień Tańca w ZASP

Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony przez ITI Unesco na dzień 29 kwietnia dla uczczenia działalności wybitnego reformatora sztuki tańca, francuskiego tancerza, choreografa i teoretyka Jean-Georges Noverre, obchodzony jest na całym świecie od 1982 roku.

Z tej okazji zapraszamy na uroczyste spotkanie tancerzy, choreografów, pedagogów, pasjonatów tańca oraz koleżanki i kolegów z innych Sekcji ZASP
27 kwietnia 2018 roku, w piątek o godzinie 12.00
Sala Konferencyjna ZASP, I p., Al. Ujazdowskie 45, Warszawa

Zarząd Sekcji Tańca i Baletu ZASP

@@TXT_WIECEJ@@
W hołdzie Barbarze Bittnerównie
26-04-2018

W hołdzie Barbarze Bittnerównie

Istnieje takie powiedzenie „Nie ma ludzi niezastąpionych”. Ale to nie do końca prawda.
Barbara Bittnerówna przeczy temu potocznemu stwierdzeniu całym swoim życiem artystycznym i jest przykładem osoby, której nie da się zastąpić w żaden sposób.
Dla nas Barbara Bittnerówna pozostanie po prostu pięknem, uosobieniem tańca, niewiarygodnym talentem artystycznym z tak wspaniałymi predyspozycjami do sztuki tańca, iż można nazwać ją niepowtarzalnym i unikalnym „wybrykiem natury”.

 

@@TXT_WIECEJ@@
38. Warszawskie Spotkania Teatralne
24-04-2018

38. Warszawskie Spotkania Teatralne

Znamy program 38. Warszawskich Spotkań Teatralnych, które odbędą się w dniach 16-28 maja. Wśród 10 spektakli nurtu głównego znalazły się m.in.: Wesele" w reżyserii Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, "1946" w reżyserii Remigiusza Brzyka z Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, "K." w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru Polskiego w Poznaniu. 

http://www.warszawskie.org/wst-spektakle

@@TXT_WIECEJ@@
Franciszek Pieczka apeluje o pomoc dla Skolimowa
22-04-2018

Franciszek Pieczka apeluje o pomoc dla Skolimowa

Kochani Artyści, Przyjaciele i Sympatycy Skolimowa, wszyscy, którym los Artystów Seniorów nie jest obojętny! Pozostał już tylko tydzień, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i przekazać jeden procent swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wesprzyjcie Dom Artystów Weteranów w Skolimowie! Niedawno na łamach Tele Tygodnia prosił o to również Franciszek Pieczka, Ambasador DAW w Skolimowie: "Starość nie zawsze jest tak komfortowa jak moja. Dlatego dobrze, że mamy Skolimów, ten piękny przytułek dla aktorów, który powstał jeszcze przed wojną i wciąż musi sobie radzić z rozmaitymi kłopotami egzystencjalnymi i finansowymi. Byłoby ironią losu, gdyby ten nasz Skolimów miał przestać istnieć. Stąd moja prośba do osób, które się rozliczają z fiskusem, żeby podzieliły się jednym procentem podatku z Domem Artystów Weteranów w Skolimowie".

 Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich  KRS - 0000161031

@@TXT_WIECEJ@@
Rozmowy z Pawłem Królikowskim w studiu Programu 2 Polskiego Radia
23-04-2018

Rozmowy z Pawłem Królikowskim w studiu Programu 2 Polskiego Radia

„Nie szukam w prezesurze ZASP-u  żadnej sensacji. Największą dla mnie wartością jest istnienie związku, jego funkcjonowanie”.

https://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/2095888,Nowe-wyzwania-Pawel-Krolikowski-prezesem-ZASP

„Wybieram Dwójkę”
Przygotowała: Hanna Szczęśniak
17 kwietnia 2018 roku

„Im bardziej będziemy grupą reprezentatywną i rozpoznawalną, tym bardziej sami będziemy z rozwagą podchodzili do tego, co mamy do powiedzenia”.

https://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/2100439

„Poranek Dwójki”
Rozmawia: Paweł Siwek
23 kwietnia 2018 roku@@TXT_WIECEJ@@
Finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów
22-04-2018

Finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie"

Zakończyła się kolejna edycja festiwalu „Scena w Budowie”, a tym samym poznaliśmy zdobywców Złotych Kieszeni. Grand Prix Złotą Kieszeń „za niezwykle spójny, integralny obraz wizualny, a także kunszt wykonawczy” jury przyznało Aleksandrze Wasilkowskiej i Sławomirowi Blaszewskiemu. Stworzyli oni scenografię oraz kostiumy do „Roberta Robura” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego. Nagrodę odebrał Roman Pawłowski, kierownik działu programowego warszawskiego Teatru Rozmaitości.

@@TXT_WIECEJ@@
IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych dla Uczniów Ogólnokształcących Szkół Baletowych
22-04-2018

IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych dla Uczniów Ogólnokształcących Szkół Baletowych

Od 14-18 maja, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, odbędzie się IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych dla Uczniów Ogólnokształcących Szkół Baletowych. Festiwal ma na celu: propagowanie polskiej, ludowej kultury tanecznej, polskich tańców narodowych oraz twórczości wybitnych polskich kompozytorów nawiązujących do polskiego folkloru, rozwijanie i promowanie osiągnięć szczególnie uzdolnionych uczniów, umożliwienie nauczycielom zaprezentowania osiągnięć w zakresie nauczania tańca i stworzenie możliwości ich porównania.
Organizatorami Festiwalu są: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi  oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

http://www.zespolslask.pl/pl/dodatkowe/9212/festiwal-tancow-narodowych/

Festiwal odbędzie się pod patronatem ZASP, a w gronie jurorów zasiądzie m.in. Barbara Sier-Janik, przewodnicząca Sekcji Tańca i Baletu ZASP.

Na Festiwal zaprasza Zbigniew Cierniak, Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”:@@TXT_WIECEJ@@
Laureaci XI Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy 2018
22-04-2018

Laureaci XI Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy 2018

Zakończył się XI Międzynarodowy Konkurs Baletowy Złote Pointy 2018. Nagrody wręczono laureatom podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Szczecinie (Scena na Łasztowni). W tegorocznych zmaganiach baletowych udział wzięło 24 młodych tancerzy zgłoszonych przez dyrektorów szkół baletowych z Polski, Czech, Ukrainy, Łotwy i Włoch. 
Jury, któremu przewodniczyła Ewa Głowacka, nie przyznało w tym roku Grand Prix. Główną nagrodę i tytuł Laureata XI Międzynarodowego Konkursu Baletowego otrzymała Martina Conti – absolwentka Centro Formazione AIDA z Mediolanu.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem ZASP.

@@TXT_WIECEJ@@
1 2 3 4 > >>